Nie bądź gorszy od Ronaldo!

Często słyszę, że nie macie czasu na trening ogólnorozwojowy, a co dopiero na gimnastykę twarzy. Oczywiście to kwestia chęci, motywacji i dobrej organizacji.

Aby wyjść Wam naprzeciw, przygotowałam mały zestaw ćwiczeń aktywujących mięśnie twarzy, który zajmie zaledwie kilka minut Waszego cennego czasu.

Skoro Ronaldo reklamuje przyrząd  do facial fitness, możemy przypuszczać ;-) , że i on znalazł czas na uzupełnienie swoich planów treningowych o gimnastykę liftingującą.

Ja zamiast tego zabawnego sprzętu przygotowałam coś prostego, skutecznego i nie kosztującego Was nic, oprócz kilku chwili.

Oto propozycja dla ,,zabieganych”. To taki MINI SET.

Ćwiczenie 1

fitness twarzy

Ułóż kciuki w niewielkiej odległości od zewnętrznych kącików oczu. Pozostałe palce oprzyj na czole u nasady włosów. Kciukami dociśnij  skórę wraz z tkankami mięśniowymi. W ten sposób wytworzysz opór dla mięśni. Następnie mruż oczy, nie zamykając powiek do końca. Cały czas obserwuj swoje odbicie w lustrze. To ćwiczenie ujędrnia tkanki wokół oczu. Wykonaj 10 powtórzeń.

Ćwiczenie 2

Face fitness

Otwórz szeroko oczy i wzrok skieruj w górę bez marszczenia czoła.Otwórz usta, tak jak przy wymawianiu głoski ,,o”. Następnie staraj się unosić dolną powiekę bez zamykania oczu do końca. Powtórz 10 razy. Ćwiczenia wzmacnia środkową część twarzy i poprawia ukrwienie pod oczami, dzięki czemu może zmniejszyć dolegliwości takie jak opuchnięcia, worki i sińce.

Ćwiczenie 3

facefitness

Przesuwaj usta raz w jedną raz w drugą stronę, jakbyś chciał/a przesłać buziaki w lewo i w prawo. To samo spróbuj wykonać stawiając opór dłonią naprzemiennie w obie strony. Takie ruchy ujędrniają policzki. Wykonaj 10 powtórzeń.

Efekty(napięcie mięśni) poczujesz po pierwszym razie. Wykonując taki zestaw trzy razy w tygodniu, co drugi dzień, możesz zauważyć poprawę w wyglądzie po miesiącu.

Przed przystąpieniem do ćwiczeń warto zaznajomić się z najważniejszymi zasadami.

A potem czas rozpocząć akcję ODMŁADZANIE!

,,Smiling face” chciałoby się zaśpiewać :-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>