3 proste ćwiczenia na spłycenie bruzd nosowo-wargowych

roześmiana

Spoglądasz w lustro i widzisz dwie mocno zaznaczone linie biegnące od skrzydełek nosa w kierunku zewnętrznych kącików ust? To bruzdy nosowo-wargowe. Niektórych z nas  tak „obdarza” natura, u innych zaś większa widoczność tych linii łączy się z wiekiem i opadającymi mięśniami czy też schudnięciem i zapadaniem się twarzy. Co możemy zrobić, aby temu zapobiec?

Proponuję trzy proste ćwiczenia, które wykonywane regularnie pomogą spłycić niepożądane bruzdy.

 1. Zrób wdech i na wydechu wypełnij buzię powietrzem(nadymaj policzki). Następnie przeprowadzaj powietrze kolejno nad górną wargę, w prawy policzek, pod dolną wargę i w lewy policzek. Na zakończenie powróć nad górną wargę. Rozluźnij mięśnie i wykonaj ćwiczenie od początku, z tym że pracuj od drugiej strony.
  Powtórz całość jeszcze cztery razy.
 2. Czubkiem języka wypychaj od wewnątrz prawą bruzdę nosowo-wargową rozpoczynając od dołu(okolice kącika ust) i przechodź kolejno na jej środek i na końcu jak najwyżej sięgniesz. To samo wykonaj z bruzdą po lewej stronie. Powtórz jeszcze cztery razy na obie strony.
 3.  Automasaż: ułóż palce środkowe na całej długości bruzd nosowo-wargowych i delikatnie masuj ten obszar ruchami okrężnymi w kierunku na zewnątrz.

 

ADIOS BRUZDY!

 

4 przemyślenia na temat “3 proste ćwiczenia na spłycenie bruzd nosowo-wargowych”

 1. ~Amelia pisze:

  Mam problem w pierwszym ćwiczeniu z przeprowadzeniem powietrza do prawego policzka, generalnie nie potrafię przeprowadzać powietrza po okręgu, tylko z góry na dół i potem w bok, jak mogę się z tym uporać? W ćwiczeniu trzecim ile powinno się masować bruzdy?

  1. mrd pisze:

   Amelio, zataczanie kół może faktycznie na początku być dla niektórych trudne do wykonania. To złożony ruch, dlatego spokojnie zaczynaj od ruchów prostszych, które nie sprawiają Ci problemu, czyli przepychanie powietrza z góry na dół i na boki. Z czasem mięśnie będą sprawniejsze, a Ty będziesz mogła wykonać ruch po kole.
   Co do automasażu,żeby był skuteczny, powinny pojawić się oznaki poprawy ukrwienia, czyli uczucie ciepła, zarumienienia skóry w masowanym obszarze.Spóbuj na początek 10 powtórzeń, a jeśli jest to dla Ciebie przyjemne, możesz zamknąć oczy i napawać się tą chwilą dłużej.

 2. ~Anna pisze:

  Witam. Pomocy, mam dopiero 33lata i w/w bruzdy. Mam wrażenie że pojawiły się nagle, bo nie przypominam sobie bym je miała (plus zwiotczałą twarz) jeszce rok temu czy pół roku.
  Jaka to przyczyna, przeciez dużo piję dużo zielonej herbaty, fakt, że schudłam dość szybko z powodu pewnych leków i przebytej anemii. Mam pytanie, czy da się to cofnąć tymi zabiegami i czy niektóre ćwiczenia gimnastyki twarzy takie jak wymawianie a e i o u (szczególnie litery i)moga pogorszyć stan twarzy?
  Czy musze już myśleć o botoksie?? ;-(
  Błagam o odpowiedź, z góry dizękuję, Anna

  1. Magda pisze:

   Anno,z tego co napisałaś, bruzdy mogą być wynikiem utraty wagi i wówczas również twarz zmienia swój wygląd – policzki zapadają się zaznaczając bruzdy nosowo-wargowe. Nie wykluczone,że powrót do formy i optymalnej wagi poprawi owal twarzy,tym bardziej,że jesteś młoda i procesy starzenia nie są zaawansowane. Najważniejsze, aby nie brakowało Ci pełnowartościowych posiłków i dodatkowo wykonuj ćwiczenia, które proponuję.Głowa do góry, dużo pogody ducha oraz regularne ćwiczenia całego ciała i twarzy poprawią Twój wygląd i samopoczucie. Serdecznie pozdrawiam
   Magda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>