360-tka dla twarzy i nie tylko

360 twarz

Ta prosta grafika w przejrzysty sposób uzmysławia kompleksowe podejście do zachowania świeżego, młodego wyglądu.
Wykorzystałam powszechne w wielu dziedzinach narzędzie, do zobrazowania, jak powinniśmy traktować swoją twarz, jeśli chcemy osiągnąć długotrwałe i zadowalające efekty.

Istota 360-tki tkwi w wielokierunkowym podejściu do zagadnienia, w zintegrowaniu różnych czynników, które odwdzięczą się sprzężoną siłą i najlepszym efektem.

Takie traktowanie tematu pozwala nam na osiągnięcie korzyści w krótkim czasie, w oszczędny sposób. Na przykład, jeśli w celu zachowania dobrego wyglądu ograniczamy się jedynie do stosowania drogich kremów, to tylko częściowo i powierzchownie pracujemy nad problemem. Natomiast, jeśli dodatkowo zastosujemy odpowiednią dietę, będziemy się wysypiać, zrezygnujemy z używek i jeszcze będziemy ćwiczyć mięśnie twarzy, to efekty przyjdą szybciej, będą długoterminowe, bo działamy nie tylko powierzchownie, ale również od wewnątrz – poprzez właściwie  odżywianie i gimnastykę.

FITNESS TWARZY

Jeśli chcesz, aby twoje mięśnie twarzy były jędrne i nie poddawały się sile grawitacji, a co za tym idzie, skóra na nich była napięta i owal twarzy nie zmieniał się mocno wraz z wiekiem i przybywającymi kilogramami, stosuj gimnastykę twarzy i techniki masażu oraz akupresurę. Najprostszy, podstawowy zestaw ćwiczeń znajdziesz tutaj.

ODŻYWIANIE

Właściwa dieta dostarczająca składników odżywczych, bogata w antyoksydanty neutralizujące wolne rodniki i dostateczne nawadnianie organizmu to najlepsze, co możesz zrobić, aby „karmić” komórki od wewnątrz. Nieraz widzisz czym „odwdzięcza się” cera, kiedy jesz dużo słodkiego, tłustego czy ostrego. Dieta oczyszczająca pomoże pozbyć się toksyn i zaprocentuje promiennym, zdrowym wyglądem.

PIELĘGNACJA SKÓRY

Podejdź do pielęgnacji skóry w taki sam sposób jak do odżywiania. Tak jak jedzenie przekłada się na dobre samopoczucie i formę, podobnie wszystko, co aplikujemy  skórze, ma znaczenie dla funkcjonowania całego organizmu. Sześćdziesiąt procent tego, co wcieramy w skórę, dostaje się do krwiobiegu i komórek ciała, dlatego warto czytać skład specyfików pielęgnacyjnych. Ważne, aby oprócz spełniania swojej funkcji, nie miały złego wpływu na zdrowie.
Sięgnij po kosmetyki z natury, olejki, kremy oparte na naturalnych składnikach.
Unikaj parabenów, olejów mineralnych, syntetycznych substancji konserwujących i zapachowych, aluminium, talku. Coraz więcej badań potwierdza ich szkodliwe działanie i wzrost  ryzyka rozwoju chorób cywilizacyjnych.

 STYL ŻYCIA

Nie bez znaczenia dla naszego wyglądu pozostaje poziom stresu, na jaki jesteśmy narażeni, umiejętność relaksowania się, właściwy oddech oraz ilość i jakość snu. Promieniejemy, kiedy jesteśmy wypoczęci, wyspani i zrelaksowani. Natomiast zarwane noce i towarzyszący nam stres „zapisuje się” na twarzy w postaci pogłębionych zmarszczek, worków i opuchlizny pod oczyma. Szerzej na ten temat pisałam już wcześniej.

To aż tyle! – pomyślisz.  Uwierz mi, to tylko kwestia dobrych chęci i wyrobienia odpowiednich nawyków. Zastosowanie 360-tki zaprocentuje nie tylko dobrym wyglądem, ale również poprawą samopoczucia, przypływem sił witalnych i wzrostem formy.

 Trzymam kciuki! Powodzenia:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>