5 elementów, którymi Active Face różni się od innych programów ćwiczeń twarzy

Active Face

Active Face to trening z głową, dosłownie i w przenośni. Program opracowałam we współpracy z fizjoterapeutką, Agnieszką Wilczyńską. Główny przekaz jest związany z promowaniem naturalnych sposobów dbałości o urodę  i z dużym naciskiem na bezpieczeństwo, czyli  taki dobór ćwiczeń, które nie stwarzają zagrożenia w żadnym obszarze.

Takie filary zaowocowały opracowaniem programu Active Face – fitness twarzy, który wyróżnia się na tle innych czynnikami, które determinują efekty i brak zagrożeń.

  1. Sesja Active Face rozpoczyna się od ustawienia prawidłowej postawy ciała. W trakcie ćwiczeń priorytetem jest utrwalanie prawidłowych wzorców w utrzymywaniu sylwetki, w szczególności szyi i głowy.
  2. Podczas sesji nie wykorzystujemy ćwiczeń, które w jakikolwiek sposób mogłyby pogłębić nieprawidłowości zgryzu. Niestety takie ćwiczenia są proponowane w innych programach ćwiczeń. Z troski o zdrowie przestrzegam przed nimi, szczególnie, jeśli nie zdajemy sobie sprawy z potencjalnych wad naszego zgryzu.
  3. Active Face ma również na celu profilaktykę dolegliwości odcinka szyjnego kręgosłupa, dlatego nie zawiera ćwiczeń, które takie problemy nasilają albo wręcz mogą doprowadzić do kompresji w tym odcinku.
  4. W programie wykorzystujemy ćwiczenia usprawniające wzrok. Ćwiczenia mięśni gałek ocznych mogą powstrzymać krótkowzroczność będącą wynikiem starzenia się organizmu.
  5. Każda sesja Active Face kończy się relaksem. Zastosowanie technik relaksacyjnych ma pomóc w odprężeniu mięśni całego ciała, w tym również twarzy, tak aby emocje nie utrzymywały ciała w długotrwałym napięciu i tym samym nie utrwalały na twarzy grymasów zmartwienia i smutku.

Chociaż program Active Face – fitness twarzy koncentruje się na wyglądzie, zawsze powtarzam, że prawdziwe piękno tkwi w naszym wnętrzu. Możesz uznać  to za banał, ale jak się dłużej zastanowisz, odnajdziesz w tym powiedzeniu głębszy sens, bo jeśli uda Ci się osiągnąć wewnętrzny spokój, Twoja twarz będzie pogodna i pełna blasku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>